V roce 2021 se stala součástí naší firmy SEED SERVICE s.r.o. společnost OSEVA Seeds s.r.o. s velmi bohatou historií. Tato společnost, sídlící v Horažďovicích, vznikla 10. prosince 1992. A to s cílem navázat na činnost semenářského státního statku Horažďovice Oseva, který byl tenkrát určený k likvidaci formou plnění restitučních pohledávek.

Jak šel čas ve společnosti OSEVA Seeds s.r.o.

Na jaře roku 1993 došlo k restituci stávajících objektů. Restituovány byly dílny, skladovací hala na farmě Horažďovice a areál čisticí stanice nacházející se taktéž v Horažďovicích. Následující léta byla ve znamení postupného přestavování objektů a modernizace celého areálu.

Dnes se jedná o naši významnou dceřinou firmu s výkonnou čisticí stanicí pro osiva. Součástí společnosti je farma, která hospodaří na 315 ha zemědělské půdy. Ta je v současnosti velmi efektivně a maximálně využívaná k výrobě kvalitních certifikovaných osiv.

Areál v Horažďovicích

Areál
1
Areál
2
Areál
3

Co vám může společnost OSEVA Seeds s.r.o. nabídnout?

Při pořizování certifikovaných osiv travních směsí a polních plodin můžete vybírat z nabídky osiv SEED SERVICE, s.r.o., kam patří travní směsi, pastevní směsi, trávníkové směsi pro nezemědělskou potřebu, směsi meziplodin, směsi pro dotační tituly jako biopásy, ochrana čejky, integrovaná produkce révy vinné… Z polních plodin nabízíme osiva ovsů, žita, pohanky, lupiny, hrachu, pelušek, bobu, vikve, ředkve, hořčice, lnu, svazenky, slunečnic, čiroku, prosa, béru a kukuřic. Nabízíme též širokou škálu plodin a směsí v BIO kvalitě.

  • Směsi
  • Směsi
  • Směsi

Ať už si vyberete jakékoliv osivo, nebo směs, vždy máte možnost si vybrané druhy vyzvednout přímo v sídle OSEVA Seeds s.r.o v Horažďovicích.

ČISTICÍ STANICE OSIV OSEVA Seeds s.r.o. disponuje...

  • Společnost vyniká čisticí a skladovací kapacitou pro zpracování certifikovaných osiv i merkantilu. V Horažďovicích se čistí semena prakticky všech zemědělských plodin, včetně luskovin.
  • Tři nové čisticí linky od výrobce CIMBRIA instalované v roce 2022.
  • První linka na drobná semena, druhá linka na velká semena a třetí linka na kulatiny.
  • Návoz materiálu je možný přes dva příjmové koše se samostatným předčištěním.
  • Dosoušení probíhá v plechových bednách nebo na otevřených roštech s možností ohřevu vzduchu plynem.
  • Roční kapacita čištění je 5 000 t.
  • Sklady mají rozlohu 5 000 m2 a sila mají kapacitu 1 200 t.

 

„Dnes je společnost OSEVA Seeds s.r.o. dceřinou společností SEED SERVICE s.r.o. specializující se především na úpravu certifikovaného i farmářského osiva téměř všech zemědělských plodin. Dále nabízí ošetření na mořičce typu Rotostat.“
Kdykoli budete potřebovat poradit, určitě se na nás obraťte. Pomůžeme vám s výběrem konkrétních osiv a směsí a následně poskytneme metodiky pěstování. Díky našim bohatým zkušenostem a specializaci jednotlivých regionálních zástupců pro vás vybereme to nejvhodnější řešení. Obraťte se na nás ještě dnes.

Kontakt na společnost Oseva Seeds s.r.o.


Pracovní doba: 07:00 – 11:00 a 11:30 - 15:30, platba je možná hotově nebo fakturou. Nakládky a vykládky kamionů musí být předem avizovány na tel.: 727 835 005 a realizovány do 14:30 hod.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací.