Luční a pastevní směsi

Receptura pícní směsi Koně I. je složena v souladu s návrhy odborníků z kladrubského hřebčína, Koně II. jsou sestaveny podle bavorských receptur. Obě pícní směsi jsou sestaveny tak, aby poskytovaly dostatečné množství kvalitní píce i v sušším období a přitom si zachovaly dobrou únosnost.

Koně mají díky schopnosti enzymatického a poté mikrobiálního trávení specifické požadavky na kvalitu píce. Kosení na seno se provádí později, než např. pro skot - nejlépe v plném metání. Odrůdy trav jsou prověřené i množené v podmínkách ČR.

Kvalita směsí SEED SERVICE s.r.o. je určena druhovou a zejména špičkovou odrůdovou skladbou. Složení směsí lze upravit v závislosti na specifických potřebách plemene i podmínkách u chovatele. Na základě požadavků chovatele lze zařadit i podíl speciálních jetelovin (štírovník, vičenec aj.).

Koně na louce

Technické směsi pro parkury a závodiště

Technické směsi SEED SERVICE s.r.o. jsou složeny ze špičkových odrůd trav od šlechtitelů z Německa, Francie a nejčastěji z Oregonu (USA). V závislosti na druhovém složení mají rozdílné nároky na vodu.

Zásadní vlastností trav z našich směsí je jejich schopnost snášet zátěž a rychle obnovit poškozené části porostu. Množení všech odrůd proběhlo v ČR.


S výběrem té nejvhodnější směsi vám rádi poradíme!

 

PÍCNÍ SMĚS KONĚ I. Jílek vytrvalý 15 %

Univerzálni travní směs pro pastvu koni a výrobu senáže. Nejvhodnější je však pro sušení sena (rychle prosychá). Směs lze na přání doplnit o vhodnou jelelovinu.

Výsevek 35 - 40 kg/ha.

Kostřava rákosovitá 25 %
Festul. Felina/Hykor 15 %
Bojínek luční 35 %
Lipnice luční 10 %
PÍCNÍ SMĚS KONĚ II. Jílek vytrvalý 10 %

Travní směs špičkové kvality sestavená podle receptur zahraničních firem vhodná i do vyšších poloh. V energeticky bohaté směsi je zastoupena i mimořádně kvalitní, pozdni srha Greenly. Vyšší odolnost a vytrvalost podporuje zvýšený podíl špičkové odrůdy lipnice luční Lato. Podle účelu využití a kvality stanoviště lze vyřadit nebo zaměnit jetelovinu vičenec za štirovnik.

Výsevek 35-40 kg/ha.

Srha laločnatá 15 %
Kostřava luční 12 %
Festul. Felina/Hykor 15 %
Bojínek luční 30 %
Lipnice luční 13 %
Vičenec ligrus 5 %
Technická směs SAHARA Kostřava rákosovitá 90 %

Směs vytváří extrémně tmavý trávnik s mimořádnou odolností proti suchu a zátěži. Vyžaduje vyšší sečení - minimálně na 5 cm.

Výsevek 4 - 5 kg/m².

Lipnice luční 10 %
Technická směs PROFESIONÁL

Jílek vytrvalý 60 %

Špičková tmavě zelená směs s vysokým podilem lipnice lučni vytváří hustý a pevný trávník odolný nadměrně zátěži. Odolnost k suchu je nižší. Lze dodat í světleji zelenou variantu směsi.

Výsevek 3 kg/m².

Lipnice luční 40 %
Technická směs PAŽIT

Kostřava červená 10 %

Směs splňuje požadavek na výborný estetický dojem a požadavek na střední až vyšší zátěž porostu. Jemnolisté odrůdy, zejména kostřavy červené, zvyšují hustotu a jemnost porostu.

Výsevek 3 kg/m².

trsnatá/ dl. výběžkatá 10 %
Jílek vytrvalý 45 %
Lipnice luční 35 %

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací.