Vojtěška setá FRIGOS je odrůdou, která byla vyšlechtěna z divokých forem vojtěšky rostoucí v alpské oblasti Itálie. Tato středně vysoká odrůda se od mnoha jiných odrůd liší svými specifickými vlastnostmi. Především rychlostí růstu a obrůstání. To umožňuje pěstitelům dosáhnout více sečí v porovnání s běžnými odrůdami.

To ale není vše, vojtěška setá FRIGOS se vyznačuje i dalšími výtečnými vlastnostmi, právem je tak v Itálii zařazena do seznamu doporučených odrůd. Vojtěška setá FRIGOS je však vyzkoušená i v našich klimatických podmínkách, lze ji tedy doporučit k výsevu na území České republiky.

Vojtěška setá semena, květ

Vlastnosti vojtěšky seté FRIGOS

  • Tato odrůda vojtěšky je mimořádně raná. Vyniká rychlým růstem na jaře i obrůstáním po sklizni. V porovnání se standardními odrůdami je velmi výkonná. Obvykle poskytuje 1 až 2 seče v každém roce navíc. První seč je oproti běžným odrůdám ranější.
  • Vojtěška FRIGOS je velmi plastická odrůda. Je odolná vůči vymrzání, stresu z chladu, ale naopak i stresu ze sucha.
  • Tato odrůda vyniká výbornou chutností a vysokým obsahem bílkovin. Její píce je zároveň velmi dobře stravitelná, což se projevuje velmi pozitivně na její užitkovosti.
  • Lodyha je velmi jemná a současně hustě olistěná. Má tedy optimální předpoklady pro výrobu sena i úsušků.
  • Vyniká velmi dobrou konkurenceschopností ve směsích s trávami.
  • Odrůda je vytrvalá, na stanovišti vydrží tři až čtyři užitkové roky, podle stavu porostu.
  • Poskytuje dobré výnosy jak v nížinách, tak podhorských oblastech.
Pokud Vás zajímají další informace ohledně plodin, směsí a pěstování, neváhejte se obrátit přímo na konkrétního regionálního zástupce. Každý z nich má zmapovanou danou oblast, neboť se v ní neustále pohybuje a poskytne Vám další informace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací.