Lze doslova přeložit jako ozelenění. Dotační program pro všechny zemědělce, který stojí na pevných pilířích ekologického přesahu. Protože se jedná o druh zemědělské dotace, musí splňovat konkrétní podmínky.

Ty můžete splnit různými způsoby. Nabízíme vám tři jednoduché možnosti, jak můžete vyhovět podmínkám založení „ploch využívaných v ekologickém zájmu“:

  • Založte s námi množitelské porosty trav nebo jetelovin, které jsou hodnoceny stejným koeficientem jako meziplodiny.
  • Využijte naše certifikovaná osiva nebo směsky pro zásev úhoru a ochranných pásů, nebo směsky meziplodin.
  • Vyberte si z naší široké nabídky luskovin a jetelovin - plodin vázajících dusík.

A co vám můžeme dále nabídnout?

Nabízíme vám možnost množení trav, které jsou po sklizni krycí plodiny považovány za meziplodinu (koeficient 0,3). V případě jetelovin pak za bílkovinnou plodinu (koeficient 0,7). A v příštím roce dojde ke sklizni porostů na semeno.

Nabízíme certifikovaná osiva luskovin a vikvovitých pícnin, tedy plodin vázajících dusík (koef. 0,7). Z jetelovin máme v nabídce jetel luční, jetel nachový, vojtěšku, štírovník, vičenec atp.

Vhodnými krycími plodinami pro zakládání porostů trav a jetelovin jsou luskoobilní směsky, jarní obiloviny, hořčice, hrách, lupina nebo mák. Z trav můžete vybírat z kostřavy červené, luční, rákosovité, jílku mnohokvětého a vytrvalého, festulolií, srhy a bojínku.

Podle nařízení vlády musí být směs na meziplodiny na orné půdě minimálně v těchto termínech:
Od 31. 7. do 20. 9. nebo od 20. 9. do 31. 10.
Širokou nabídku našich směsí naleznete v našem katalogu. Na přání zákazníka jsme schopni namíchat i směsi podle jeho receptury.

Vybírejte z těchto druhů směsek

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací.